...

Please Wait For Loading

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa latem – czy jest możliwa?

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem mającym na celu rewitalizację oraz odmłodzenie skóry. Najczęściej przeprowadza się ją natwarzy. W tym celu korzysta ze się specjalnej substancji leczniczej, która wstrzykiwana jest za pomocą niezwykle cienkiej igły poprzez warstwy powierzchniowe. Czy taki zabieg można wykonać latem?

Czy mezoterapię mikroigłową można wykonywać latem?

Dlaczego w ogóle zadawane jest pytanie, czy mezoterapię mikroigłową można wykonać latem? Ponieważ po jego wykonaniu skóra jest nieco podrażniona i należy chronić ją przed promieniowaniem UV. A jak wiemy – lato jest okresem, kiedy mamy go w powietrzu najwięcej.

Mezoterapia powoduje pobudzenie i odbudowę włókien kolagenowych, a dokonuje się tego wprowadzając w głębsze warstwy naskórka specjalnie skomponowane koktajle. W ich skład wchodzą mikroelementy, peptydy, kwas hialuronowy i inne wpływające korzystanie na skórę składniki. Zaletą zabiegu jest to, że niemal natychmiast widać efekty. Oprócz twarzy możemy przeprowadzić go również na obszarze szyi i dekoltu. Można ją także stosować do likwidacji blizn, jednak wszystko zależy od indywidualnego przypadku.

Mezoterapia mikroigłowa

Czytaj także: Lipoliza – co to jest?

Mezoterapia mikroigłowa latem jest możliwa, jednak po zabiegu należy korzystać z kremów przeciwsłonecznych z filtrem SPF 30 lub 50. W zależności od stanu skóry jest to wymagane przez dwa lub trzy tygodnie po przeprowadzeniu zabiegu. Przez cztery tygodnie nie powinno także opalać się oraz eksponować skóry na słońce – ani w sposób naturalny, ani w solarium. Przez pierwszą dobę od wykonania mezoterapii należy także wstrzymać się przed wykonywaniem makijażu.

Mezoterapia mikroigłowa – jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Przygotowanie do mezoterapii igłowej należy rozpocząć od unikania kilka dni przed zabiegiem kremów do depilacji i peelingów, a także ekspozycji twarzy na słońce. Nie jest wskazane spożywanie alkoholu na 24 godziny przed zabiegiem. Potem, przez kilka kolejnych dni, nie jest zalecane korzystanie z kosmetyków mających w swoim składzie alkohol.

Już w gabinecie lekarz może przeprowadzić znieczulenie skóry twarzy za pomocą specjalnego kremu. Mezoterapia nie jest co prawda bolesna – stosowane w niej igły się niezwykle cienkie – jednak u osób wrażliwych może wywoływać niekomfortowe uczucie. W trakcie operacji dokonuje się szeregu mikronakłuć, które wprowadzają substancje odżywcze i pobudzające w głąb skóry. Przeprowadzane są one za pomocą igieł jednorazowego użytku, co podnosi bezpieczeństwo zabiegu.

Mezoterapia mikroigłowa

Ile zabiegów trzeba wykonać? O tym decyduje lekarz na podstawie indywidualnej oceny stanu skóry. Czas trwania jednego zabiegu wynosi ok. 30 minut.

Dla kogo polecany jest zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem, który można przeprowadzić niezależnie od wieku. Często wykorzystywana jest w ramach profilaktyki przeciwstarzeniowej. Wskazanie do jej wykonania to pojawienie się na skórze przebarwień, zmarszczek mimicznych, blizn oraz rozstępów. Jeśli zabieg zostanie przeprowadzony w sposób właściwy, można zniwelować wszystkie wymienione czynniki. Obok korzyści estetycznych ma to także wymiar praktyczny – po udanej mezoterapii igłowej nie trzeba używać kryjących podkładów, które stosowane są normalnie do tuszowania niedoskonałości.

Nasz salon medycyny estetycznej Poznań to miejsce, w którym przeprowadzamy profesjonalne zabiegi mezoterapii igłowej. Jeśli chcesz spróbować efektów, jakie daje, zapraszamy – umów się na wizytę już dzisiaj!

Napisz komentarz

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.