...

Please Wait For Loading

Botox a oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe a botox

Oczyszczanie wodorowe to innowacyjny zabieg, który cieszy się on dużym zainteresowaniem przede wszystkim z dwóch powodów: jest skuteczny oraz bezpieczny. Umożliwia dokładne oczyszczenie skóry za pomocą wprowadzeniu do niej mikroskopijnych cząstek aktywnego wodoru. Jednak czy można zdecydować się na niego po botoksie?

Aby udzielić odpowiedzi na to pytanie, warto wyjaśnić pobieżnie, na czym polegają zabieg wstrzyknięcia botoksu oraz zabieg oczyszczania wodorowego.

Na czym polega botoks?

Zabieg botoksu polega na podaniu – za pomocą strzykawki z cienką igłą – małej ilości toksyny botulinowej w określone przez lekarza miejsca twarzy. Toksyna botulinowa pozwala na wygładzenie zmarszczek mimicznych, co w efekcie poprawia estetykę skóry twarzy, wpływając bardzo pozytywnie na ogólny wygląd.

Pierwsze efekty jej działania mogą pojawić się już w dwa dni po zabiegu i mogą utrzymywać się nawet do dwunastu miesięcy.

Botox a oczyszczanie wodorowe

Czym jest oczyszczanie wodorowe?

Zabieg ten skupia się głównie na dogłębnym oczyszczeniu, odżywieniu, dotlenieniu, rewitalizacji skóry oraz neutralizacji wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia się skóry. Wodór zostaje wprowadzony do niej za pomocą wody z podciśnieniem. Dzięki niewielkim rozmiarom pierwiastka i małej masy możliwe jest wtłoczenie wodoru do głębszych jej struktur oraz eksfoliacji.

Efekty oczyszczania wodorowego mogą być widoczne zaraz po wykonaniu zabiegu. Aby osiągnąć optymalne, należy przeprowadzić ich serię (4-6 zabiegów) i powtarzać ją dwa razy w ciągu roku.

Czy można przeprowadzić oczyszczanie wodorowe po botoksie?

Tak, zabieg oczyszczania wodorowego można przeprowadzić po botoksie, jednak należy odczekać minimum dwa tygodnie. Dlaczego? Ponieważ twarz po przyjęciu toksyny botulinowej nie powinna być rozgrzewana, drażniona, ani poddawana działaniu innych środków, gdyż może to zneutralizować jej działanie. Z tego samego powodu należy wstrzymać się z aktywnością fizyczną, masowaniem twarzy oraz spożywaniem alkoholu przez co najmniej 24 godziny po wstrzyknięciu botoksu.

O tym, kiedy będzie możliwy zabieg oczyszczania wodorowego po botoksie decyduje lekarz, który przeprowadza zabiegi medyny estetycznej. Musi on dokonać oceny jego efektów i na tej podstawie określić, czy jest już możliwa terapia wodorem. Zazwyczaj wspomniana, dwutygodniowa przerwa wystarczy, jednak w niektórych przypadkach – zwłaszcza przy wystąpieniu skutków ubocznych, co może mieć miejsce przy niewielkiej ilości zabiegów – może okazać się, że potrzebna jest dłuższa przerwa.

Oczyszczanie wodorowe

Czytaj także: Lipoliza – co to jest?

W przypadku chęci przeprowadzenia każdego z zabiegów na innych partiach ciała, jak na przykład oczyszczaniu wodorowym na plecach oraz botoksie na twarzy istnieje możliwość wykonania obu w ciągu jednego dnia. Ostateczna decyzja zależy od lekarza przeprowadzającego kurację.

Czy warto przeprowadzić oczyszczanie wodorowe?

 Tak, ponieważ jest to zabieg, podczas którego nie używa się żadnych chemikaliów oraz konserwantów oraz najmniej inwazyjny sposób na poprawę kondycji skóry. Można dodatkowo połączyć go z zabiegiem dotleniającym lub oczyszczeniem ultradźwiękowym, co da jeszcze lepsze efekty.

Oczyszczanie wodorowe polecane jest nie tylko dla poprawy kondycji skóry, ale również do zwalczania zmian trądzikowych i zaskórników. Doskonale nadaje się dla osób w każdym wieku, więc warto rozważyć przeprowadzenie tego zabiegu. Prowadzi go nasz salon medycyny estetycznej – Poznań to miasto, w którym działamy. Zapraszamy do umówienia wizyty!

Napisz komentarz

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.