Jeśli chcesz oczyścić skórę twarzy, a zarazem przywrócić jej naturalny blask i zabezpieczyć przed starzeniem, oczyszczanie wodorowe jest zabiegiem, który pozwoli Ci na wykonanie wszystkich tych czynności podczas jednej wizyty. Dowiedz się, na czym polega, komu jest zalecany oraz jakich korzyści możesz spodziewać po jego przeprowadzeniu.
Czym jest zabieg oczyszczania wodorowego?
Oczyszczanie wodorowe to innowacyjny zabieg, który ma na celu oczyszczenie, odmłodzenie i odświeżenie skóry w sposób niezwykle efektywny. Polega na wprowadzeniu pod skórę cząsteczek wodoru za pomocą strumienia wody o podwyższonym ciśnieniu. Powoduje to udrożnienie kanałów skórnych, co jest znane jako zjawisko elektroporacji oraz poprawia pracę gruczołów łojowych.
Podczas zabiegu nie tylko dokładnie oczyszcza się skórę z zanieczyszczeń (jak nadmiar sebum oraz martw komórki), ale również niweluje nadmiar wolnych rodników, co przyczynia się do zmniejszenia procesu starzenia skóry, dotlenia ją oraz pobudza do odbudowy włókien kolagenowych. Zabieg oczyszczania wodorowego wtłacza odżywcze składniki na poziomie komórkowym, co przekłada się na efekt liftingu i ogólną poprawę elastyczności skóry. Dlatego nazywany jest czasami „liftingiem bez skalpela”.
Jak przebiega oczyszczanie wodorowe?
Oczyszczanie wodorowe jest zabiegiem bezinwazyjnym i w pełni bezpiecznym. Nie wymaga specjalnego przygotowania ani okresu rekonwalescencji. Może być stosowany przez osoby z różnymi rodzajami skóry, w tym skórą trądzikową, naczyniową, zmęczoną, a nawet skórą z atopowym zapaleniem. Co istotne – możesz oczyścić za pomocą wodoru nie tylko twarz, ale również inne obszary ciała!
Nasz salon kosmetyczny – Poznań to miasto, którym działamy – oferuje trwające 40 minut zabiegi oczyszczania twarzy oraz trwające 60 minut zabiegi na szyję i dekolt. Jak wygląda zabieg przeprowadzany na twarzy? Dzieli się on na cztery etapy:
- oczyszczanie skóry przed zabiegiem – obejmuje to zarówno demakijaż, jak również zastosowanie specjalistycznych środków usuwających wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni skóry;
- peeling – wykonuje się go w celu eksfoliacji, czyli usunięcia martwego naskórka. Stosuje się do tego peeling enzymatyczny lub mechaniczny;
- wprowadzenie wodoru – zabieg wykonywany jest przy użyciu wysoce specjalistycznego urządzenia, które wprowadza pod skórę cząsteczki wodoru oraz rozprowadza antyoksydanty;
- nałożenie maski – maska nawilżająca utrwala efekty uzyskane na skutek zabiegu oraz pozwala skórze na przywrócenie jędrności i elastyczności.
Czytaj także: Trądzik a peeling kawitacyjny
W rezultacie oczyszczanie wodorowe jest uznawane za skuteczny zabieg, który dokładnie oczyszcza skórę ze wszystkich zanieczyszczeń, niwelując przy tym nadmiar wolnych rodników, co przyczynia się do zmniejszenia procesu starzenia się skóry.
Czy istnieją przeciwwskazania do oczyszczania wodorowego?
Zabieg oczyszczania wodorowego może być zarówno samodzielnym, jak również stanowić przygotowanie do innych, np. jonoforezy. Jednak w niektórych przypadkach nie jest możliwe jego wykonanie. Oczyszczanie wodorowe przeciwwskazania ma następujące: alergia na składniki zawarte w używanych środkach, stan zapalny skóry lub trwająca choroba (np. trądzik lub łuszczyca), okres ciąży i karmienie piersią, a także przyjmowanie niektórych leków.
Przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad, w którym lekarz decyduje, czy dany pacjent może przystąpić do zabiegu oczyszczania wodorowego. Jeżeli nie ma przeciwwskazań – można go wykonać.
A jeśli chcesz mieć pewność, że zostanie przeprowadzony w pełni profesjonalnie, odwiedź nasz salon. Zabiegi oczyszczania wodorowego wykonujemy z zachowaniem wszystkich zasad sztuki, a także w bardzo przystępnej cenie. Umów się na wizytę już dzisiaj!
[…] Zobacz także: Oczyszczanie wodorowe – na czym polega? […]
[…] Czytaj także: Oczyszczanie wodorowe – na czym polega? […]