Czy stymulatory tkankowe niosą ze sobą ryzyko wystąpienia powikłań? Takie pytanie można często usłyszeć od osób, które rozważają przeprowadzenie tego zabiegu. Nie może to dziwić, ponieważ każdy wiąże się z ingerencją w skórę, ponadto w niektórych okolicznościach można być bardziej niż przewiduje to statystyka narażonym na powikłania po stymulatorach tkankowych.
Ale jakie powikłania mogą potencjalnie wystąpić po takim zabiegu? Czy są wśród nich takie, które mogą sprawić, że trzeba będzie zrezygnować z zabiegu?
Jakie powikłania mogą wystąpić na skutek użycia stymulatorów tkankowych?
Zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych są niezwykle popularne ze względu na swoją uniwersalność, skuteczne działanie oraz długie utrzymywania się efektów (nawet ponad 1,5 roku). To prosty i mało kosztowny sposób na oczyszczenie skóry i przywrócenie jej poprzedniego blasku. Na ich popularność wpływa także fakt, że dostępne są w zróżnicowanych wersjach, co przekłada się na możliwość zastosowanie odpowiedniego zabiegu dla konkretnego rodzaju skóry lub cery.
Jakie mogą wystąpić powikłania po ich zastosowaniu? Najczęściej spotykane to reakcje alergiczne oraz skórne. Dzieje się tak tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy osoba korzystająca z zabiegu jest uczulona na jeden ze składników stosowanego preparatu. Wówczas konieczne będzie sięgnięcie po leki antyalergiczne.
Czytaj także: Stymulatory tkankowe – co musisz wiedzieć ?
Jeśli zabieg nie został przeprowadzony w sposób prawidłowy, niesie to ze sobą ryzyko pojawienia się obrzęków lub zaczerwienienia. Nie jest to w żaden sposób groźne dla zdrowia – objawy te powinny samoczynnie ustąpić w przeciągu dwóch-trzech dni. Z niewłaściwym przeprowadzeniem zabiegu może się także wiązać nierównomierne rozprowadzenie preparatu w skórze, co prowadzi do asymetrii (pojawiają się grudki), a co za tym idzie – braku pożądanego efektu estetycznego.
W bardzo rzadkich przypadkach po zastosowaniu stymulatorów tkankowych może pojawić się efekt „nalanej twarzy”. Jest to zjawisko spowodowane przez reakcję samego organizmu. Niestety – nie da się jej w żaden sposób przewidzieć przed wykonaniem zabiegu.
Kiedy mogą pojawić się powikłania po stymulatorach tkankowych?
Stymulatory tkankowe uchodzą za bezpieczne, ponieważ powikłania po ich zastosowaniu trafiają się niezwykle rzadko. A czy da się całkowicie wyeliminować ryzyko ich wystąpienia? Nie do końca, ponieważ nie każdy zdaje sobie sprawę, na jakie substancje jest uczulony. Jak wspomniano, w przypadku wspomnianej „nalanej twarzy” nie da się w żaden sposób przewidzieć, że taki efekt wystąpi.
Istotne jest także to, aby po przeprowadzonym zabiegu ściśle stosować się do zaleceń lekarza związanych z zachowaniem – czyli unikaniem ekspozycji na słońce i mocnych kosmetyków (zwłaszcza mających w składzie alkohol) oraz dbanie o odpowiednie nawilżenie.
Jeśli jednak chodzi o samo przeprowadzenie zabiegu, tutaj istotna jest wiedza, doświadczenie oraz precyzja osoby go wykonującej. I takiego właśnie profesjonalizmu możesz spodziewać się w naszym salonie. Wykonujemy tu zabiegi z wykorzystaniem różnych stymulatorów tkankowych o efektywnym działaniu, dlatego nie musisz obawiać się komplikacji.
Najlepiej przekonać się o tym w praktyce – dlatego już dzisiaj skontaktuj się z nami w celu ustalenia terminu wizyty! Studio medycyny estetycznej Poznań zaprasza!
[…] Czytaj także: Stymulatory tkankowe – powikłania. Czy są możliwe? […]