Peeling chemiczny to zabieg kosmetologiczny, który wykorzystuje preparaty chemiczne do intensywnego usuwania martwego naskórka. Jakie daje efekty? Komu jest polecany?
Peeling chemiczny – efekty przeprowadzenia zabiegu
Peeling chemiczny zastosowanie znajduje przede wszystkim w momencie, gdy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się skóry – zmarszczki, utrata jędrności, łojotok lub przesuszenie naskórka. Jest to alternatywa dla innych zabiegów z medycyny estetycznej. Charakteryzuje go niska inwazyjność i szybkość przeprowadzenia procedury. Możliwy jest także peeling chemiczny dla nastolatków – stosuje się go jako metoda wspomagająca terapię trądziku.
Efekty zabiegu są szybko zauważalne, ponieważ peeling w szybkim tempie głęboko oczyszcza i zmiękcza skórę, przywracając jej jędrność. Skąd bierze się takie jego wydajne działanie? Peeling chemiczny wykorzystuje substancje chemiczne, takie jak m.in. kwas migdałowy, mlekowy czy glikolowy, które stymulują wewnętrzne warstwy skóry do naturalnej regeneracji i odnowy. Może być stosowany na różnych obszarach ciała, takich jak twarz, szyja, dekolt czy plecy.
Zobacz także: Oczyszczanie wodorowe – na czym polega?
Peeling chemiczny – rodzaje zabiegów
Istnieje wiele rodzajów peelingów chemicznych, a każdy z nich posiada unikalne właściwości i gwarantuje dobre rezultaty. W naszym salonie medycyny estetycznej przeprowadzamy następujące:
- peeling chemiczny S-Peel – niweluje trądzik, rozstępy i przebarwienia. Stosowany jest w nim kwas salicylowy;
- peeling chemiczny M-Peel – regeneruje skórę poprzez zwiększenie syntezy włókien elastyny i ma właściwości depigmentacyjne, nawet w przypadku plam słonecznych;
- peeling chemiczny G-Peel – stymuluje tworzenie nowych komórek, włókien kolagenu i glikozaminoglikanów oraz aktywuje procesy regeneracji uszkodzeń spowodowanych promieniowaniem UV. Eliminuje przebarwienia, poprawia stan skóry i jej gęstość poprzez rozpuszczanie wiązań międzykomórkowych;
- peeling chemiczny AZ-Peel – zaawansowany zabieg kosmetologiczny wykorzystujący preparaty chemiczne zawierające m.in. kwas azelainowy. Działa rozjaśniająco, hamuje przebarwienia, ma także działanie przeciwzapalne;
- peeling chemiczny L-Peel – mocno nawilża skórę, prowadzi do jej wygładzenia oraz przyśpiesza proces gojenia;
- peeling chemiczny P-Peel – jego zastosowanie ma na celu redukcję przebarwień, zmarszczek, blizn oraz poprawy ogólnego stanu skóry.
Peeling chemiczny – przeciwwskazania
Peeling chemiczny skóry ma bardzo pozytywne działanie, jednak nie w każdym przypadku może zostać przeprowadzony. Wykluczone z jego stosowania są osoby, które mają alergię na dowolny ze składników preparatu, a także kobiety w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie można także przeprowadzić peelingu chemicznego gdy w miejscach gdzie ma być przeprowadzony, odbywał się zabiegi chirurgiczne. W takiej sytuacji skóra wymaga powrotu do pełnej sprawności.
Należy pamiętać, decyzję o przeprowadzeniu peelingu chemicznego należy podjąć po konsultacji z kosmetologiem lub dermatologiem, którzy mogą również wykryć inne potencjalne przeciwwskazania – indywidualne dla danego pacjenta
Peeling chemiczny – co trzeba o nim wiedzieć?
Peeling chemiczny jest procedurą, która powoduje celowe uszkodzenie chemiczne naskórka, co prowadzi do złuszczenia na różnych poziomach skóry. Skuteczność zabiegu zależy od zastosowanego preparatu chemicznego, ten zaś jest dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego rodzaju skóry i określa głębokość procesu złuszczania.
Peeling chemiczny – jak często można go przeprowadzać? Zacznijmy od tego, że zalecane pory roku na zabieg tego typu to wiosna oraz jesień. Zaleca się, aby peeling chemiczny był przeprowadzany nie częściej niż co 10 dni, a przerwy między zabiegami wynosiły od 10 do 30 dni. Częstotliwość peelingu chemicznego jest ustalana indywidualnie, a zabiegi wykonuje się zazwyczaj w serii (4-8) w odstępach od 2 do 4 tygodni.
[…] Zobacz także: Peeling chemiczny […]