Terapia skóry starzejącej się obejmuje różnorodne metody i strategie mające na celu opóźnienie procesu starzenia się skóry oraz poprawę jej kondycji. Jak przebiega? Jakie daje efekty? Komu jest polecana?
Kiedy pomyśleć o terapii na starzejącą się skórę?
Starzenie się skóry jest procesem naturalnym, któremu całkowicie zapobiec nie można. Nasza skóra traci na jakości z biegiem czasu, a zmiany może przyśpieszać wiele czynników, jak jej częsta ekspozycja na słońce, niewłaściwa dieta, negatywnie wpływają na nią również różnego rodzaju choroby. Jak działa terapia skóry starzejącej się? Powstała właśnie po to, aby spowolnić procesy starzenia, poprawić wygląd oraz kondycję skóry. Ale jej zalety to nie tylko poprawa wyglądu skóry, ale także wzrost jej elastyczności i nawilżenia.
Kiedy należy rozważyć terapię na starzejącą się skórę? To zależy od indywidualnych predyspozycji. Z zabiegów wzmacniających, odżywczych i regenerujących skórę mogą korzystać osoby około 30. roku życia, podczas gdy do zabiegów niwelujących zmarszczki kwalifikowani są pacjenci, którym zależy na usunięciu pierwszych linii mimicznych bez względu na wiek (ale muszą być pełnoletni), jak również ci o bardziej dojrzałej skórze.
Zobacz także: Peeling chemiczny
Zabiegi w ramach terapii skóry starzejące się są dostosowywane indywidualnie do potrzeb pacjenta i mogą być uzupełniane o stosowanie wypełniaczy czy zastrzyków z toksyny botulinowej w celu redukcji zmarszczek mimicznych. Ale czy każdy może skorzystać z terapii? Nie. Przeciwwskazania do terapii skóry starzejącej się mogą obejmować aktywne infekcje skórne, stany zapalne, świeże blizny, a także niektóre choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca czy choroby sercowo-naczyniowe. Osoby z aktywnym trądzikiem, łuszczycą, czy egzemą powinny również zachować ostrożność. Dlatego ważne jest, aby przed rozpoczęciem terapii skonsultować się z lekarzem lub specjalistą w celu oceny stanu skóry i ogólnego stanu zdrowia.
Jak przebiega terapia skóry starzejącej się?
Jeśli interesuje Cię terapia skóry starzejącej się, Poznań to nasze studio medycyny estetycznej, w którym możesz ją przeprowadzić. Obejmuje ona osiem wizyt w odstępach 2-3 tygodni, a rodzaje zastosowanych zabiegów są uzależnione od rodzajów problemów, z jakimi boryka się skóra oraz jej rodzaju. Mogą to być łączone w różnym stopniu mezoterapia mikroigłowa, peeling kawitacyjny oraz sonofororeza.
Na czym polegają?
- mezoterapia mikroigłowa – stymuluje skórę do regeneracji poprzez pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, co przyczynia się do poprawy jędrności i wygładzenia skór;
- peeling kawitacyjny – prowadzi do odrywania martwych komórek naskórka i odsonięcia młodszej warstwy skóry pozbawionej zanieczyszczeń i zaskórników;
- sonofororeza – korzystnie wpływa na metabolizm komórek skóry, pobudza produkcję kolagenu i elastyny, poprawia ukrwienie naskórka oraz umożliwia lepsze wchłanianie substancji aktywnych.
Wskazania po terapii skóry starzejącej się
Aby efekt zabiegów był widoczny, należy pamiętać o wskazaniach, które wyznaczane są przez osobę prowadzącą terapię. Ważne jest regularne stosowanie odpowiednich preparatów kosmetycznych oraz pielęgnacja kosmetyczna metodami zabiegowymi, mająca na celu maksymalizację efektów rewitalizacji starzejącej się skóry. Zmniejszenie objawów fotostarzenia jest procesem długofalowym, wymagającym zarówno działania miejscowego w postaci produktów kosmetycznych z zawartością substancji aktywnych, jak również pielęgnacji kosmetologicznej metodami zabiegowymi.
Wskazane jest również unikanie szkodliwych wpływów środowiska zewnętrznego, takich jak ekspozycja na promieniowanie UV czy przebywanie w pomieszczeniach o suchym powietrzu.
Jeśli chcesz mieć pewność, że terapia skóry starzejącej się przyniesie pozytywne efekty – już dzisiaj skontaktuj się z nami i umów na wizytę!
[…] Zobacz także: Terapia skóry starzejącej się – efekty i przebieg […]